Příručka pro výběr zařízení od firmy CANLAB

Pro rychlejší orientaci v nabídce našich produktů jsme připravili tento rozcestník, který Vám usnadní rychlé nalezení vhodného produktu z naší nabídky.

Nejprve vyberte okruh Vašeho zájmu:


Potřebuji připojit CAN bus k PC


Chci monitorovat CAN mobilně bez PC

V případě že potřebujete monitorovat data na CAN sběrnici v terénu i bez PC, například pro kontrolu funkce nějakého zařízení nebo při montáži zařízení na CAN do vozidla nabízímě několik možností:


Chci pracovat s LIN bus sběrnicí


Potřebuji číst vozidlová data


Potřebuji ovládat a číst digitální a analogové vstupy a výstupy


CANLAB IO BOARD 6621

IO board dovoluje ovládat výstupy a číst vstupy prostřednictvím CAN sběrnice. Zařízení je navrženo tak, aby bylo možné je využít s systémech s různými CAN protokoly. Identifikátory zpráv a podmínky pro odesílání dat jsou flexibilně konfigurovatelné. Více informací lze najít zde.

Konfigurovatelná IO board pro CAN bus


CANLAB IO BOARD USB/ETHERNET

Tento IO board dovoluje připojení prostřednictvím USB a nebo ETHERNETu. Obě funkce jsou dokonce dostupné současně. Při použití pro ovládání přes internet je k dispozici šifrování AES 128 v kombinaci s vkládáním náhodných dat do komunikačních paketů. Na zakázku je možné dodat zařízení s jinou kombinací vstupů a výstupů. Více informací lze najít zde.

IO board s připojením na ethernet a USB


USB2CAN s aplikací pro Android

Aplikace pro Android dovoluje číst data z převodníku USB2CAN připojeného k mobilu nebo tabletu. Data je možné ukládat, zobrazit v reálném čase v grafech nebo dekódovat pomocí eye souborů. Soubory eye je možné vytvořit i z DBC souborů na PC v aplikaci PP2CAN. Více informací lze najít zde.

CAN bus - Android application


CAR2BT jednotka s aplikací pro Android

Jelikož je jednotka CAR2BT založena na našem FMS OEM CHIPu, je možné využít stejných příkazů prostřednictvím aplikace pro Android a jednotky CAR2BT připojené přes Bluetooth. Jednotka je schopná funkce i jako kniha jízd. Více informací lze najít zde a zde.

Vehicle CAN bus data bluetooth reader


USB2CAN nebo USB2CAN Triple

Převodník je dodáván ve variantách high speed CAN, low speed CAN nebo single wire CAN. K převodníku je k dispozici zdarma SW pro PC s názvem PP2CAN s podporou uživatelských pluginů a skriptovacím jazykem a také aplikace pro Android. Také je k dispozici API X2CAN pro vývoj vlastní aplikace. Více informací lze najít zde.

USB2CAN

Porovnání vlastností převodníků USB2CAN, USB2CAN Triple/Combo/Single a USB2LIN najdete zde.


USB2CAN Triple

V případě že potřebujete číst více CAN sběrnic zároveň nebo potřebujete číst CAN FD, je možné použít USB2CAN Triple.

USB2CAN Triple


ETH2CAN

Převodník je dodáván ve variantě high speed CAN. K převodníku je k dispozici zdarma SW pro PC s názvem PP2CAN s podporou uživatelských pluginů a skriptovacím jazykem.  Také je k dispozici API X2CAN pro vývoj vlastní aplikace. Převodník podporuje připojení více klientů, je tak možné monitorovat CAN z více míst. Pro vlastní implementaci například v PLC je k dispozici popis komunikačního protokolu na TCP. Více informací lze najít pod názvem ETH2CAN CAN zde.

ETH2CAN - převodník CAN sběrnice na ethernet


WAYLOGGER 3

Zařízení Waylogger 3 dovoluje připojit a monitorovat CAN sběrnici (2x), ale i případně další datové linky. Obsahuje integrovanou GPS. Data se ukládají do vnitřní paměti a mohou se stahovat prostřednictvím autorizovaného USB disku, automaticky přes WiFi nebo GPRS. V nabídce je i možnost emailových notifikací na nastavené situace (překročení provozních podmínek, diagnostické chyby). Taktéž nabízí možnost automaticky stahovat digitální tachografy a karty řidiče a data zálohovat přes WiFi bez poplatků. Primárně je určeno pro použití ve vozidlech avšak je jej možné použít pro záznam CANu obecně. Více informací zde.

 


CAN sniffer

Zařízení je určeno pro bezkontaktní čtení CAN sběrnice. Protože toto zařízení pro čtení CAN sběrnice není galvanicky spojeno s CAN vodiči ve vozidle, nemůže dojít k narušení komunikace na CAN sběrnici a nejsou porušovány podmínky záruky na vozidlo. CAN sniffer je možné dodat s napájecím rozsahem pro 12V i 24V vozidla ale i ve zjednodušené levnější variantě s 5V napájením. Více informací zde.

Také je možné použít inteligentní variantu s výstupem na sériovou linku (UART) s označením FMS iSNIFFER.

CANLAB CAN sniffer

CAN bus contact-less reader used in practice


CAR2FMS V2 / V3

Toto zařízení konvertuje data z vozidel ze vstupního CANu na výstupní CAN do formátu FMS. Zároveň dovoluje na výstupní CAN přidat informace z digitálního tachografu a J1708 (vozidla Volvo, Renault). Lze jej dodat i ve variantě se dvěma vstupními CANy, analogovým vstupem. K dispozici je i varianta firmware pro koncentraci dat z CAN sběrnice. Například informace o stavu nádrže zabírá v CANovské zprávě pouze 1 bajt, ostatní datové bajty jsou v FMS normě nevyužity, firmware data koncentruje, aby bylo možné číst měnší množství CAN zpráv. Na přání jsme schopni doplnit i podporu pro vozidla, které nejsou prozatím podporovány. Více informací zde.

CAR2FMS - FMS gateway


CAR2FMS V2 / V3- plováky

Převodník CAR2FMS dovoluje osadit analogový vstup (proudový, napěťový) s rozsahem dle požadavku a na výstupním CANu nahradit nebo doplnit informaci o stavu nádrže. 

Je možné na zakázku zdarma adaptovat firmware i pro plováky připojené prostřednictvím druhého CANu nebo RS232/RS485.

Do převodníku je možné taktéž nastavit kalibrační křivku pro plovák.

Více informací zde.


CAR2COM

Zařízení dovoluje připojit CAN, J1708 a digitální tachograf a data odesílat na výstupní seriovou linku (úrovně 232 nebo TTL). Zároveň nabízí možnost číst uživatelsky definovaná dat z CANu a i data na CAN odesílat, počítat statistiky jízdy a podobně. Je založeno na FMS OEM CHIPu z naší produkce. Více informací lze najít zde.

Převodník dat z CAN sběrnice na sériovou linku

Verze CAR2COM V7 podporuje i vzdálené stahování tachografů.


ETH2CAN FMS

Například pro informační systémy vozidel hromadné dopravy je vhodné zařízení ETH2CANs možností číst prostřednictvím TCP dekódovaná data z CAN sběrnice, J1708 a digitálního tachografu. Podrobnosti lze najít pod názvem ETH2CAN FMS zde. Také nabízíme zařízení v provední pouze s CAN sběrnicí avšak s funkcí "black box", kdy vozidlová dat jsou ukládána do vnitřní paměti pro možnost vyhodnocení v případě nehody. Více informací zde.

ETH2CAN FMS: Ethernet - CAN bus FMS gateway


FMS OEM CHIP

V případě, že preferujete integraci čtení CAN sběrnice přímo do Vašeho zařízení, nabízíme dodávku FMS OEM CHIPu, kdy dodaný MCU je předprogramován pro dekódování vozidlových dat z CANu, J1708, tachografu, výpočet statistik jízdy, diagnostiku vozidla a podobně. Více informací lze najít zde.

Chip V7 podporuje i vzdálené stahování tachografů.


CAN bus gateway

Přiv vývoji potřebuji vyřešit některou z těchto situací:

  • propojit 2 CANy a nakonfigurovat zprávy, které se budou mezi CANy přeposílat, nebo naopak které se přeposílat nebudou
  • propojit 2 CANy o rozdílné komunikační rychlosti
  • oddělit větev CANu která používá CAN FD pakety, od části která CAN FD pakety nepodporuje
  • kombinovat navzájem předchozí tři případy

V tomto případě je možné použít USB2CAN Triple s nástrojem Gateway.


Zakázkový vývoj

Nabízíme vývoj elektroniky a software na zakázku. Máme prostředky pro vývoj aplikací pro Windows, Android a Linux. Vývoj elektroniky s MCU Microchip, máme zkušenosti s hradlovými poly, vývojem karet pro sběrnici PCI a PCI express. Pro návrh PCB využíváme SW PADS.

V mnoha případech dokážeme pro speciální převodníky na CAN bus pouze adaptovat FW pro naše již existující zařízení. Ovšem při vývoji se neomezujeme jen na vývoj pro CAN sběrnici. Pro prototypy můžeme využít i vlastní 3D tiskárnu.

Zajistíme výrobu a testování zařízení.